Zabiegi chirurgiczne u dentysty.

Zabiegi chirurgiczne u dentysty.

Stomatolog to osoba niezbędna w naszym życiu, naprawdę niezbędna. Jeśli tylko chcemy długo cieszyć się zdrowiem całego organizmu, a w szczególności jamy ustnej to powinniśmy pilnować terminów wizyt u dentysty. Piękny uśmiech to nasza wizytówka, więc zadbajmy o to, żeby cieszyć się nim, jak najdłużej. Stomatologia ma, oczywiście swoje dziedziny, specjalności. Jedną z nich jest chirurgia stomatologiczna, czy wiesz czym ona się zajmuje? Postaramy się to trochę przybliżyć.

W zakres chirurgii stomatologicznej wchodzi wiele działań, które sa niezbędne dla prawidłowej dbałości o zdrowie naszych zębów. Chirurg interweniuje także, a raczej przede wszystkim wtedy, kiedy mamy z zębami problem, są chore. Pierwszy zabieg, jaki przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o dentyście chirurgu to ekstrakcja zębów, czyli po prostu ich usunięcie. Nie zawsze jest ono spowodowane chorobą, czasem chodzi o usuniecie profilaktyczne, o zrobienie miejsca dla innych zębów, jak często bywa w przypadku usuwania zębów mądrości. Na szczęście dzisiaj usuwanie zębów nie wygląda już tak, jak kiedyś i nie jest bolesne.

Z poważniejszych przypadków to dentysta chirurg bytom zajmuje się także pomocą pacjentom, których dotknął nowotwór jamy ustnej. Są to już zabiegi bardzo specjalistyczne, a jednocześnie bardzo potrzebne i pomocne.

Dentysta chirurg może również nie usuwać całości zęba, ale pozostawić korzenie, co przygotowuje ząb do uzupełnienia protetycznego, czyli umożliwia dość szybkie odbudowanie korony zęba. Te zabiegi przeprowadza się wtedy, gdy inaczej już nie da się uratować korony zęba. Jeśli prawidłowo dbamy o profilaktykę jamy ustnej nie powinno mieć to zbyt często miejsca.

Podstawą jest stomatologia zachowawcza, jednak zdarzy nam się na pewno w życiu kontakt również z dentystą chirurgiem, nie bójmy się tego. To również lekarz, który chce nam pomóc, który dołoży wszelkich starań, żeby nasze zęby były, jak najdłużej zdrowe.