Co zrobić, by zachować zęby w dobrym stanie na długo?

Co zrobić, by zachować zęby w dobrym stanie na długo?

O zęby trzeba szczególnie dbać. Nie jest to żadną tajemnicą. Do próchnicy można stosunkowo łatwo dopuścić, a jej leczenie często jest bolesne i długotrwale, a do tego kosztowne. Zdecydowanie lepiej jest na bieżąco niwelować pojawiające się problemy.

Profilaktyka to podstawa

Niezmiernie istotne jest profilaktyka. To właśnie dzięki niej można zadbać o zęby i nie doprowadzić do większych ubytków. Ma to szczególne znaczenie , bo pozwala zachować uzębienie w bardzo dobrej formie na długie lata. Bez tego niewiele da się osiągnąć. Nie trzeba do tego nikogo specjalnie przekonywać. To bardzo ważne. Wizyty u dentysty nie są niczym przyjemnym. Wprawdzie zabiegi nie są tak bolesne, ale z drugiej strony mogą być długotrwałe i kosztowne. Tymczasem odpowiednia profilaktyka powoduje, że poważniejsze prace nad zębami praktycznie się nie zdarzają. Medycyna, a już stomatologia zwłaszcza, to prężnie rozwijająca się dziedzina. Stale powstają nowe rozwiązania, które powodują, że usługi są mniej bolesne i skuteczniejsze. Obecnie można wykryć ubytek w zębie nim jeszcze pojawi się próchnica. W tym celu można wykorzystać wiązkę lasera, który wykryje chorobowo zmienione tkanki. Do ich usunięcia w początkowej fazie wystarczy jedynie maść antybakteryjna, która umożliwi pozbycie się większych ubytków.

Dentysta nie jest taki straszny

Wbrew pozorom zabiegi przeprowadzane współcześnie w gabinetach stomatologicznych nie są tak dużym obciążeniem. Większość gabinetów jest doskonale wyposażonych. W porównaniu ze środkami, które miały zastosowanie przeszło dwie dekady temu, dziś jest znacznie lepiej. Znieczulenie działa tylko miejscowo, a dawka środka jest wyliczana komputerowo. Tym samym można w spokoju się tym zająć. Po wyjściu z gabinetu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Może swobodnie rozmawiać, prowadzić samochód. To bardzo ważne, bo pozwala normalnie funkcjonować. Istotne jest jednak, by nie zwlekać z wizytą. Jeśli tylko poczujemy, że coś jest nie tak, natychmiast udajmy się do stomatologa. Im wcześniej wykryta wada, tym lepiej. Później będzie znacznie trudniej usunąć ubytek. Czasem jedyna możliwością będzie tylko leczenie kanałowe. Niestety, jest ono długotrwałe i kosztowne. Tymczasem wielu takich sytuacji można by uniknąć, wystarczy tylko w porę odwiedzić stomatologa, by pozbyć się ubytku podczas jednego posiedzenia, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze.
Ty też musisz udać się do dobrego dentysty? Postaw na gabinet Vita-Dent: http://vita-dent.gliwice.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *