Dlaczego warto pójść na bezpłatne badanie wzroku?

Dlaczego warto pójść na bezpłatne badanie wzroku?

Masz problemy ze wzrokiem? Czujesz, że Ci się on znacznie pogorszył? A może pracujesz dużo przed komputerem? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, wtedy koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Zobacz, czemu warto iść na bezpłatne badanie wzroku.

Poświęć czas, aby zadbać o wzrok

Nasze czasy charakteryzuje duży pośpiech oraz rozwój technologii. Niestety, te dwie kwestie bardzo często są czynnikami, które powodują zepchnięcie naszego zdrowia na drugi plan. Widać to bardzo wyraźnie w szczególności po kondycji naszych oczu. Według badań coraz więcej Polaków choruje na różnego rodzaju choroby oczu oraz zmaga się z problemami okulistycznymi. Skąd to wynika? Przede wszystkim z tego, że bardzo dużo czasu spędzamy przed komputerem, nie zwracając przy tym uwagi na odpoczynek. Ponadto bardzo mało osób udaje się na
bezpłatne badanie wzroku, a to z kolei skutkuje późnym odkrywaniem problemów, przez co bardzo często choroba jest już w zaawansowanym stadium nim w ogóle zostanie wykryta.

Ile razy w roku powinniśmy się badać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę dwa czynniki: wiek i stan wzroku. Jeżeli jesteś młodą osobą i nie masz żadnych problemów ze wzrokiem, wtedy wystarczy, że raz na 3 lata wybierzesz się na bezpłatne badanie wzroku. Jeśli zaś nosisz okulary bądź soczewki kontaktowe, wtedy zdecydowanie powinniśmy zgłaszać się na badania kontrolne ustalane przez lekarza. Z kolei jeśli ukończyłeś 40-sty rok życia i kondycja Twoich oczu jest bardzo dobra, wtedy wystarczy, że zrobisz badania raz w roku. W innym wypadku powinieneś się zastosować do zaleceń okulisty.

Ćwicz swoje oczy

Bardzo ważną rolę w dbaniu o nasz wzrok odgrywają również ćwiczenia oczu, które możemy wykonywać praktycznie w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy w zaciszu swojego domu, poświęć chwilę czasu na to, aby zrobić kilka prostych czynności, dzięki którym Twój wzrok będzie mógł choć na chwilę odpocząć. Najprostszym sposobem na to, aby dać oczom „odetchnąć” jest skierowanie go w inne miejsce i popatrzenie w najbardziej oddalony przedmiot. Po chwili czasu przenieś wzrok na blisko położony punkt. Wykonaj czynność parę razy przez kilka minut. Innym ćwiczeniem jest wykonywanie powolnych ruchów gałek ocznych we wszystkich kierunkach. Pamiętaj, aby w ich trakcie mieć unieruchomioną głowę, bo tylko wtedy poruszają się tylko nasze oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *