Jakie koszty przyjdzie nam ponieść jeśli zdecydujemy się na powiększanie piersi?

Jakie koszty przyjdzie nam ponieść jeśli zdecydujemy się na powiększanie piersi?

Przyszedł taki dzień, kiedy postanowiłyśmy, że chcemy mieć większy biust. Oczywiście nie każda kobieta przez to przechodzi, ale coraz częściej biust jest powodem rozsterek wielu pań. Jeśli jednak chcemy je powiększyć w sztuczny sposób musimy liczyć się ze znacznymi kosztami. Zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Sztuczne możliwości zmiany biustu

Najszybciej możemy coś zmienić ingerując w nasz wygląd chirurgicznie, wiąże się to jednak z ryzykiem. Najpopularniejszym sposobem na powiększanie piersi jest operacja, podczas której pod mięsień wstawiany jest implant wypełniony żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Jest to najbardziej inwazyjna metoda, ponieważ wymaga znieczulenia ogólnego. Do tego jest to też najdroższa opcja, bo wiąże się z wydatkiem nawet do 25 tysięcy złotych, płacimy nie tylko za operację, ale również drogi implant. Efekt jednak jest natychmiastowy (po ściągnięciu drenów oraz opatrunków) i utrzymuje się na stałe. Drugim sposobem jest wstrzykiwaniem do biustu kobiety kwasu hialuronowego. Tutaj ceny wahają się od 3 do nawet 15 tysięcy złotych. Efekt tego zabiegu jest widoczny jednak tylko przez około dwa lata. Ostatnią znaną inwazyjną metodą jest przeszczep tkanki tłuszczowej z innego fragmentu naszego ciała. Ten zabieg to koszt do 8 tysięcy złotych, ale utrzymuje się jedynie pół roku.

Rekonwalescencja, ból i ryzyko

Powiększanie piersi wiąże się zazwyczaj z długim wracaniem do zdrowia, szczególnie jeśli zdecydujemy się na wszczepienie implantów. Nie od razu będziemy mogły wrócić do pracy czy obowiązków domowych. Do tego każdy zabieg obarczony jest ryzykiem i nie obejdzie się też bez dolegliwości bólowych. Ingerencja w organizm zawsze wiąże się z dyskomfortem i dobrze zrobić sobie listę plusów i minusów zanim podejmie się tak ważną decyzję. Dwie ostatnie metody nie są trwałe, ale i operacja może zostać odwrócona, jeśli zdecydujemy się wyciągnąć implanty. Wiąże się to jednak z kolejnym usypianiem i kolejnym bólem. Tak naprawdę warto się zastanowić czy na początek nie spróbować poprawić wyglądu naszego biustu przez odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń. Może się bowiem okazać, że ich sztuczne powiększanie wcale nie będzie nam potrzebne jeśli staną się jędrniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *