Laser stomatologiczny Gliwice, czyli leczenie na miarę XXI wieku

Laser stomatologiczny Gliwice, czyli leczenie na miarę XXI wieku

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego w laser to naprawdę wejście do grona najnowocześniejszych wykonawców leczenia dentystycznego. Leczenie na miarę naszego wieku, który stara się oszczędzać ludziom cierpienia i stresów.

Chodzenie do dentysty to przyjemność

Większość lekarzy stomatologów chciałaby choć raz usłyszeć właśnie takie zdanie od swoich pacjentów. Staje się to coraz bardziej możliwe, ponieważ coraz więcej gabinetów wyposażanych jest w sprzęt, który pozwala na leczenie nieznane do tej pory, czyli takie, w którym nie ma miejsca na ból i stres. Umożliwia to między innymi laser stomatologiczny Gliwice. Można za jego pomocą zarówno diagnozować, jak i znieczulać podczas prowadzenia leczenia. Próchnica to jedna z najgorszych chorób naszych zębów. Najgorszych, ponieważ jest niezwykle rozpowszechniona, dotyka praktycznie wszystkich ludzi w czasie ich życia. Poza tym ma to do siebie, że bardzo łatwo się rozpowszechnia i przechodzi z jednego zęba na inne. Próchnica, gdy raz się pojawi bardzo trudna jest do wyeliminowania. Laser pozwala nam przynajmniej na dokładne, precyzyjne zlokalizowanie miejsc jej występowania. Gdy dentysta przeprowadza badanie diagnostyczne z pomocą lasera to miejsca, w których próchnica zaczęła się już rozwijać po prostu widoczne są mocniej, są fluorescencyjne. Wiadomo, że prawidłowa, dokładna diagnostyka sporo ułatwia, więc zastosowanie do niej lasera jest, jak najbardziej wskazane. Całe badanie jest, oczywiście, zupełnie bezbolesne.

To jeszcze nie wszystko

Laser stomatologiczny Gliwice to urządzenie, które, jak wiesz można wykorzystać nie tylko w diagnostyce, ale również podczas leczenia, a dokładniej przy znieczulaniu. Oprócz oczywistej zalety, która polega na tym, że dzięki niemu nie będziesz czuć bólu, a sam proces znieczulania również nie jest bolesny, to laser ten ma jeszcze kilka innych zalet, które dają mu zdecydowaną przewagę nad pozostałymi rodzajami znieczuleń. Zacznijmy od tego, że czasem leczenie stomatologiczne wymaga interwencji chirurgicznych, wtedy każda ranka dość długo się goi, co zwiększa ryzyko zakażenia jej i kolejnej choroby. Warto, więc skrócić ten czas. Odpowiada za to laser stomatologiczny Gliwice. Kolejną jego zaleta jest to, że podczas samego wykonywania zabiegu zmniejsza krwawienie, które, niestety, czasem musi wystąpić. Mniej krwi oznacza, że dentyście łatwiej jest wykonywać swoją pracę. Że może dokładniej dotrzeć do miejsca, do którego ma zamiar dotrzeć.

Dla kogo laser

Ważne jest także to, że ze znieczulenia i diagnostyki laserowej korzystać mogą również alergicy, którzy są uczuleni na inne rodzaje znieczulania. Diagnostyka może być również bez problemu przeprowadzana u kobiet w czasie ciąży, a także u małych dzieci. Skoro nie boli to dzieci będą zadowolone. Znieczulenie ma kilka ograniczeń, lecz w porównaniu z innymi znieczuleniami naprawdę niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *