Laserowe leczenie żylaków – pozbądź się żylaków

Laserowe leczenie żylaków – pozbądź się żylaków


Żylaki to dość powszechny problem wśród ludzi po pięćdziesiątym roku życia. Częściej występują u kobiet, ale problemy z nimi mają także niektórzy mężczyźni. Żylaki na nogach nie wyglądają zbyt estetycznie, ale prawdziwy problem to kłopoty zdrowotne, jakie mogą pojawić się wraz z występowaniem żylaków. Jakie są to kłopoty i jak można pozbyć się żylaków? Odpowiedź na te pytania w tym artykule.

Kłopoty zdrowotne

Wiążą się one bowiem z dużymi zaburzeniami w przepływie krwi. Następstwem tych zaburzeń stać się mogą zakrzepy i zakrzepowe zapalenie żył (które w skrajnych przypadkach prowadzi do zatoru tętnicy płucnej). Kolejnym problemem mogą być także zapalenia tkanki podskórnej i rozwój owrzodzeń, które bardzo ciężko się goją. Wszystkie te poważniejsze dolegliwości związane z żylakami występują równoległe z nieustannymi objawami takimi jak: częste obrzęki nóg, bóle i kurcze łydek, a także uczucie drętwienia i ciężkości nóg. Już od lat istnieje wiele metod pozbywania się żylaków.

Pozbądź się żylaków

Obecnie jedną z najpopularniejszych staje się laserowe leczenie żylaków. Metoda ta nie tylko je usuwa, ale pozbywa się także przyczyny ich powstawania tzn. wyłącza z krwiobiegu żyłę, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Laserowe leczenie żylaków polega na tym, że wraz z pomocą aparatu USG lekarz nakłuwa żyłę i wprowadza do niej cieniutki cewnik. Następnie do tego wsuwa on światłowód i wtedy włącza laser. Wtedy też zaczyna proces stopniowego wysuwania z żyły cewnika i światłowodu. W tym samym czasie, laser wysyła energię, która zostaje absorbowana przez hemoglobinę. Proces ten powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrznej powierzchni niewydolnej żyły. Zaczyna się wtedy jej obkurczanie i wreszcie całkowite zamknięcie. Po zabiegu laserowym na nogę zakłada się opatrunek uciskowy – najczęściej specjalną pończochę, którą nosi się przez kilka dni. Jakie są zalety takiego zabiegu? Przede wszystkim brak jakichkolwiek szwów, blizn i brak potrzeby długiej rekonwalescencji. Do tego nie jest on bezbolesny, wymaga jedynie znieczulenia miejscowego (chyba, że pacjent chce znieczulenia ogólnego). Całość trwa krócej niż godzinę, w razie potrzeby jednocześnie można usunąć żylaki z obu nóg w czasie jednej sesji. Żylaki znikają już po około ośmiu dniach od przeprowadzenia zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *