Na kłopoty pomoże stomatologia w Tarnowskich Górach

Na kłopoty pomoże stomatologia w Tarnowskich Górach

Większość osób kojarzy kłopoty z zębami z próchnicą, która nieleczona zaczyna powodować bóle zębów, a nawet ogólne złe samopoczucie. Okazuje się, że istnieje jeszcze szereg innych problemów, których nie można bagatelizować, aby cieszyć się pięknym uśmiechem i dobrym zdrowie na długie lata.

Choroby dziąseł są bardzo nieprzyjemne

Szczotkowanie zębów to nie jedyna higiena, jaką powinniśmy wykonywać w ramach dbania o naszą jamę ustną. Trzeba pamiętać, że oprócz zębów znajdują się tam też inne rzeczy. Dlatego warto np. używać płynu do płukania jamy ustnej, dzięki któremu możemy być spokojni, że również język, policzki czy właśnie dziąsła są płukane i pozbywamy się z nich bakterii. Zdarza się jednak, że zaczynamy mieć problemy z dziąsłami. Najczęściej pierwszym objawem jest pojawiająca się przy szczotkowaniu zębów krew. Oznacza to, że są one już osłabione i za chwilę możemy mieć stan zapalny. Możemy skorzystać ze specjalnych past, ale mimo wszystko warto wybrać się do dentysty, ponieważ to stomatologia w Tarnowskich Górach to dziedzina specjalizująca się w tego typu przypadkach. Dlaczego nie warto tego bagatelizować? Osłabione dziąsła nie utrzymują już naszych zębów, tak jak powinny, przez co możemy je szybciej stracić.

Problemy ze zgryzem są trudne

Jeżeli mamy problemy w jamie ustnej często możemy to odczuć również w innych miejscach w organizmie, choć tak naprawdę niewiele osób jest to w stanie połączyć. Weźmy na przykład kłopoty ze zgryzem, przez które może nas na przykład boleć głowa. Raczej niewiele osób skojarzy ból głowy z tym, że zaciska szczęki, a okazuje się, że stomatologia Tarnowskie Góry zna takie przypadki, kiedy poprzez zaciskanie szczęki, najczęściej z nerwów, pojawiały się bóle i zawroty głowy, a nawet gorączka. Dlatego również na to powinien reagować dentysta, jeśli tylko zauważy, że z naszym zgryzem jest coś nie tak, powinien skierować nas do specjalisty.

Krzywe zęby, gorsze szczotkowanie

Oczywiście tym, żeby zęby były proste zajmuje się ortodonta, ale to dentysta jest od tego, żeby zauważyć zmiany i nas do niego skierować. Tym bardziej, że krzywe zęby mają duże znaczenie również dla niego. Jeżeli bowiem nie mamy prostych zębów, mamy więcej przestrzeni międzyzębowych, do których trudno jest się dostać. Tym samym jesteśmy bardziej podatni na próchnice, która nie dość, że jest trudno dostępna, to jeszcze nie jest łatwo ją w ogóle dostrzec. Do tego, jeżeli stracimy ząb i będziemy chcieli założyć np. implant, wtedy z krzywymi zębami będzie go trudniej dopasować. Zatem oprócz tego, że zadbamy o zdrowie naszych zębów, powinniśmy myśleć również o ich estetyce oraz o zdrowiu całej jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *