Okulista Gliwice: Kontroluj swój wzrok odwiedzając okulistę, nie tylko optyka

Okulista Gliwice: Kontroluj swój wzrok odwiedzając okulistę, nie tylko optyka

Tylko profesjonalny lekarz, okulista jest w stanie znaleźć przyczyny naszych problemów ze wzrokiem. Optyk może im zapobiegać, dobierając nam odpowiednie szkła. W wielu przypadkach okulista może wprowadzić leczenie, które pomoże nam odzyskać sokoli wzrok. Choć na pewno nie jest to możliwe zawsze.

Dokładna kontrola oczu

Wybierając się do optyka możemy otrzymać podstawowy zestaw badań, które wykażą czy mamy wadę wzroku, a jeśli tak, jak mocna ona jest. W ten sposób zostaną nam dobrane szkła i będziemy chodzić w okularach. Natomiast okulista Gliwice pójdzie o krok dalej, ponieważ może się okazać, że jest przyczyna tego, dlaczego zaczęliśmy widzieć gorzej. Część z nich dzięki odpowiednim zabiegom można się pozbyć, a tym samym poprawić sobie komfort widzenia bez potrzeby noszenia okularów. Do tego potrzebne są jednak kompleksowe badania, które dzięki odpowiedniej aparaturze może wykonać dla nas lekarz w gabinecie okulistycznym.

Wykrywanie schorzeń i chorób

Okazuje się, że w oczach możemy również zobaczyć schorzenia, które nie dotyczącą wzroku. Jednym z badań, jakie zatem warto wykonać jest badanie dna oka, które zmieni się w przypadku choroby organizmu. W większości w ten sposób można zobaczyć schorzenia neurologiczne, które są ciężkie do wykrycia w inny sposób. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy robić bardzo dokładne badania dotyczące wzroku. Okulista Gliwice wykona nam na przykład refraktometrię lub perymetrię komputerową, możemy dzięki biometrii zmierzyć długość gałki ocznej lub grubość rogówki (pachymetria). Oprócz tego, w klinice okulistycznej możemy wykonać nawet badania genetyczne dotyczące zwyrodnienia plamki żółtej, która z wiekiem może ulegać degradacji.

Jeśli nie zabieg, to pomoce optyczne

Problemy ze wzrokiem nie muszą oznaczać całkowitego jego utraty. Okazuje się bowiem, że na wiele schorzeń może pomóc zabieg okulistyczny lub operacja. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, producenci przygotowali ratunek w postaci pomocy optycznych dla niedowidzących, które mają im pomóc funkcjonować w codziennym życiu. Dzięki temu zarówno osoby, które źle widzą z bliska, jak te, które mają problemy, żeby dostrzec coś z daleka, będą mogły poprawić swój komfort. Takie pomoce muszą być jednak indywidualnie dobrane dla konkretnej osoby przez okulistę, który posiada do tego kwalifikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *