Stomatolog z Tarnowskich Gór odpowiada na pytania pacjentów

Stomatolog z Tarnowskich Gór odpowiada na pytania pacjentów

Wielu pacjentów obawia się wizyt w gabinecie stomatologicznym. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Często jednak strach wynika z niewiedzy. Do tej pory część osób myśli, że znieczulenie stosowane w gabinetach dentystycznych paraliżuje całą twarz, a po zabiegu nie można prowadzić samochodu. To jedne z wielu mitów.

Czy zabiegi są bolesne?

Kiedyś podejście do leczenia zębów było zdecydowanie inne niż obecnie. W czasach głębokiej komuny stomatolog Tarnowskie Góry nie miał do dyspozycji takich narzędzi jak obecnie. Jeśli stosował znieczulenie, to było ono ogólne, a co się z tym wiązało – paraliżowało cała twarz. Efekt ten utrzymywał się nawet kilka godzin po samym zabiegu. Dziś, na szczęście, jest już zupełnie inaczej. W gabinetach stomatologicznych stosuje się znieczulenie miejscowe. To sprawia, że pacjenci po wszystkim mogą się swobodnie uśmiechać i doskonale czuć. Mogą nawet rozmawiać z dentystą i są w pełni świadomi tego, co dzieje się wokół. Co ważne, technologia jest obecnie tak rozwinięta, że dentyści wiedzą doskonale, jaką dawkę środka maja podać pacjentowi, bo jest ona wyliczana komputerowo. Tym samym tuż po zabiegu preparat przestaje działać. To bardzo duże udogodnienie, które pomaga w wielu różnych sytuacjach. Warto więc o to zadbać. Co więcej, zdarza się, że stomatolog z Tarnowskich Gór używa gazu rozweselającego. Dzięki temu zabieg mija w znacznie lepszej atmosferze. Pacjent jest rozluźniony i nie czuje tak dużego bólu. To metoda stosowana głównie w przypadku osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży – nie powoduje ona żadnych skutków ubocznych.

Jak długo wytrzymują plomby?

Jak się okazuje wciąż wielu pacjentów uważa, że stosowane w dzisiejszych czasach komponenty nie są trwałe. Owszem 20 lat temu może tak było. Dziś na szczęście jest już zupełnie inaczej. Dentyści stosują specjalne światłoutwardzalne plomby. Dzięki nim komponenty na długo pozostają w zębach. Co ważne, ich kolor dopasowuje się do reszty uzębienia. To powoduje, że są tak chętnie stosowane w bardzo wielu przypadkach. Nie ma w tym niczego dziwnego.

Czy plombowanie zębów jest dostępne w ramach NFZ?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mogą zakładać plomby z NFZ. Pomijając kwestie terminów, jest to jak najbardziej możliwe. Niestety, z publicznej kasy chorych finansuje się jedynie plomby amalgamatowe, które są widoczne w zębach i nie są tak wytrzymałe. Zaleca się samemu zapłacić za sam komponent i zdecydować się na plombę światłoutwardzalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *