Ultrasonograf cena: jak wybrać dobre urządzenia USG do leczenia chorób serca?

Ultrasonograf cena: jak wybrać dobre urządzenia USG do leczenia chorób serca?

Współczesna medycyna umożliwia skuteczne i szybkie leczenie chorób już w początkowym stadium. Trzeba w tym celu dysponować dobrej jakości ultrasonografem, który pozwoli na rozpoznanie pierwszych niepokojących symptomów i wczesną terapię pacjenta. Jednak, żeby móc trafnie postawić diagnozę, należy odpowiednio dobrać sprzęt medyczny.

Czym się kierować przy wyborze?

Warto zastanowić się, do czego tak naprawdę jest potrzebny aparat USG. Czy w danej placówce jest możliwość wykonywania specjalistycznych badań, czy też wystarczy ultrasonograf z podstawowymi funkcjami, bo wybór jest naprawdę bardzo duży. Przy dolegliwościach kardiologicznych przydatną rzeczą jest niewątpliwie możliwość wykonania automatycznego obrysu krzywych dopplerowskich co pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych wyników. Równie ważna jest funkcja zarządzania danymi dzięki wbudowanemu miejscu na USB. Takie rozwiązanie pozwala na przetworzeni obrazu i wykonanie analizy na monitorze stacjonarnego komputera. Warto zastanowić się, czy potrzeba pełnej gamy głowic, które umożliwiają zrobienie kompleksowych badań: od podstawowych po specjalistyczne, np. pozwalających na przezczaszkowe badanie tętnic metodą Dopplera (TCD). Dobrze jest też postawić na ultrasonografy, które są proste w obsłudze, bo ergonomia pracy znacznie skraca czas zabiegu. W efekcie w jednym czasie można przyjąć sporą liczbę pacjentów. Na szczęście większość współczesnych urządzeń ma rozbudowany i intuicyjny w obsłudze interfejs. Dodatkowym udogodnieniem jest regulacja monitora na ruchomym ramieniu co znacznie ułatwia opis rozpoznania, bo lekarz może ustawić ekran w ten sposób, żeby pacjent miał do niego pełny wgląd. W ten sposób będzie w stanie skutecznie wytłumaczyć daną rzecz. Ultrasonograf cena jest tym większa, im lepsza jakość i więcej możliwości, ale na takich rzeczach nie warto oszczędzać.

Sprawdź warunki serwisu

Ultrasonografy, podobnie jak inne urządzenia, trzeba regularnie serwisować. W ten sposób można ubiegać się o naprawy gwarancyjne, a poza tym będziemy mieć pewność, że sprzęt jest w pełni sprawny, a uzyskany wynik wiarygodny. To bardzo ważne, bo aparaty USG mają kluczowe znaczenie w leczeniu chorób serca. Pozwalają wykryć choroby w początkowym stadium , kiedy jeszcze nie ma widocznych objawów. Serwis urządzeń jest bardzo istotny, dlatego z warunkami gwarancji, trzeba się zapoznać tuż przed kupnem, żeby w razie większej usterki nie być zdziwionym, że coś działa nie tak. Dlatego dobrze jest stawiać na urządzenia znanych marek, które dysponują większą siecią punktów zajmujących się ich naprawą. Poza tym jest też łatwiejszy dostęp do części. Ultrasonograf cena za markowy sprzęt jest z reguły większa, ale korzyści jakie można uzyskać są wymierne. Szybki serwis, dobra jakość to gwarancja długotrwałej eksploatacji. W końcu urządzenia medyczne kupuje się na lata.