Ultrasonografy przenośne: jak zorganizować akcję profilaktyczną?

Ultrasonografy przenośne: jak zorganizować akcję profilaktyczną?

Profilaktyka jest niezwykle ważna w leczeniu chorób. Czasem pozwala całkowicie wyeliminować dane schorzenie. Niestety, w Polsce w dalszym ciągu jest problem z tym, by poddawać się regularnym badaniom. Wiele osób bagatelizuje takie kwestie, dlatego trzeba organizować różnego typu akcje i happeningi.

Mobilny sprzęt: sposób dotarcia do większej liczby osób

Żeby dotrzeć do jak największego grona osób, trzeba znaleźć dobrą lokalizację, najlepiej taką gdzie w jednym miejscu przebywa nawet kilkaset osób, jak np. szkoła, hipermarket, centrum miasta. W ten sposób możemy pozyskać szerokie grono zainteresowanych, którzy będą przechodzić obok. Żeby zachęcić ich do odwiedzenia dobrego lekarza, trzeba uświadomić jak ważna jest profilaktyka chorób. Dobrym pomysłem jest możliwość zbadania się w wydzielonym pomieszczeniu, np. namiocie. Można w tym celu wykorzystać przenośne ulrasonografy lub inne sprzęty medyczne, które z powodzeniem da się zastosować do takich czynności. Nowoczesne ulrasonografy są bardzo precyzyjne i pozwalają na zrobienie dokładnych ujęć. W ten sposób nawet w przestrzeni publicznej możemy zachęcić przechodniów do tego, by choć na chwile się zatrzymali i zwrócili uwagę na swój stan zdrowia. Tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, bo w wielu przypadkach pozwalają uratować życie. Wcześnie rozpoczęta terapia umożliwia uzyskanie znaczących efektów.

Jak zorganizować event?

Sama organizacja jest dość czasochłonna, dlatego już na starcie warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy wolontariuszy, którzy choć częściowo nas wyręczą. Poza tym trzeba opracować plan działania, żeby podejść do tematu z głową i nie robić wszystkiego chaotycznie, bo w ten sposób nie uda się niczego dobrze zorganizować. Rozpisanie rzeczy, o które trzeba się zatroszczyć to podstawa. Kolejną istotną kwestią jest promocja. Im więcej osób dowie się o danym wydarzeniu, tym lepiej. Jest znacznie większa szansa, że cel zostanie osiągnięty. Akcje informacyjna należy prowadzić różnymi kanałami: poprzez internet, prasę, można rozdawać ulotki i foldery. Najskuteczniej jest chyba dotrzeć do zainteresowanych za pośrednictwem sieci. Można skorzystać z wielu form promocji: portale społecznościowe, strony www, fora internetowe. W ten sposób można tanim kosztem pozyskać znaczną grupę odbiorców. Należy jeszcze zadbać o to, by zorganizować dobre miejsce, takie w którym w jednym miejscu przebywa wiele osób. Dobrze jest dogadać się z właścicielami dużych obiektów komercyjnych, by zgodzili się udostępnić powierzchnie bezpłatnie. W zamian ich logo może się znaleźć na materiałach promocyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *