Usuwanie zaćmy Czechy pozwoli ominąć kolejki

Usuwanie zaćmy Czechy pozwoli ominąć kolejki

Zaćma należy do dość powszechnym schorzeń oczu. W samej Polsce cierpi na nią już milion pacjentów. Szybko zdiagnozowana i usunięta nie przysparza zbyt dużych problemów w prawidłowym funkcjonowaniu. Nieleczona jednak może doprowadzić do całkowitej utraty możliwości widzenia. Warto zatem zwrócić uwagę na podejrzane trudności z widzeniem i zgłosić się na kontrolę wzroku do okulisty.

Pierwsze objawy zaćmy

Do pierwszych oznak postępującej zaćmy należy szereg trudności z prawidłowym rejestrowaniem obrazu. Zazwyczaj jest on mało wyraźny, nieostry i rozmyty. Jasne barwy wydają się być przyciemnione, a w świetle dziennym można czuć się jak oślepiony. Zmętnienie soczewki, które towarzyszy zaćmie postępuje powoli, jednak w ostateczności doprowadza do całkowitej utraty wzroku. Zgłaszając się z problemem do lekarza, pacjenci mogą poczuć się zawiedzeni słysząc, że zabieg pozbycia się katarakty może odbyć się dopiero za dwa lata. W tej sytuacji chorzy zaczynają się interesować innym rozwiązaniem, jakim jest usuwanie zaćmy Czechy.

Transgraniczna opieka medyczna

Za sprawą unijnej dyrektywy mamy prawo korzystać z transgranicznej opieki medycznej. Dotyczy to wszelkich możliwych schorzeń, w tym zaćmy. Jest to szczególnie interesująca perspektywa dla tych, którzy na swój zabieg w Polsce musieliby czekać długi czas. Co więcej, koszty opieki medycznej świadczonej za granicą, powinny być pokryte z kieszeni Narodowego Funduszu Zdrowia. W celu uzyskania takiej refundacji należy należy załatwić wszelkie związane z tym formalności, w tym złożyć wniosek o zwrot kosztów NFZ.

Leczenie zaćmy w czeskiej klinice

Usuwanie zaćmy Czechy niczym nie różni się od zabiegu wykonywanego w Polsce. Pacjenci często decydują się na jego realizację w jednym z krajów unijnych – głównie ze względu na krótki czas oczekiwania. Wzrasta świadomość, że u naszych zagranicznych sąsiadów zaćmę można usunąć stosunkowo niedrogo i szybko. Droga do dostania się na zabieg w Czechach wymaga wstępnej kwalifikacji i odbycia badań okulistycznych w Polsce. Następnie ustala się termin zabiegu w czeskiej klinice, odbywa się kolejne badanie już w docelowym miejscu oraz sam zabieg, trwający ok. 20 minut, po którym praktycznie od razu odzyskuje się sprawność widzenia. Na zwrot kosztów leczenia należy czekać 30 dni od złożenia w NFZ odpowiedniego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *