Zaćma – jak skutecznie ją wyleczyć?

Zaćma – jak skutecznie ją wyleczyć?

Współcześni ludzie wiodą znacznie przyjemniejszy żywot niż ich przodkowie sprzed kilku dekad. W dużym stopniu zawdzięczamy to sporemu rozwojowi nauk medycznych, jaki można było zaobserwować na przestrzeni lat. Obecnie, spora część chorób, które jeszcze do niedawna były poważne, obecnie nam praktycznie nie zagraża. Zobacz, jak się leczy zaćmę.

Laser – sposób na wyleczenie wielu chorób

Jednak dzięki temu, że zaczęto wykorzystywać wiązkę lasera przy leczeniu wielu schorzeń, takie choroby jak zaćma przestały nam zagrażać. Ta przypadłość, znana także jako katarakta, u osób na nią cierpiących rozwija się prawie przez całe życie. Już u małych dzieci można wykryć zalążek wady, który dopiero w wieku średnim gwałtownie się rozwija. W skrajnych przypadkach zaćma może doprowadzić nawet do częściowej ślepoty. Bowiem wraz z rozwojem, źrenica oka chorego pokrywa się białym osadem, który blokuje dostęp światła do siatkówki. Katarakta w zaawansowanej fazie jest niebezpieczna oraz wygląda nieestetycznie. Do tej pory nie wiadomo do końca skąd bierze się ta choroba, część naukowców twierdzi, że uwarunkowana jest genetycznie. Na szczęście dzisiaj każda osoba cierpiąca na tę przypadłość może się wyleczyć – łatwo i szybko. Mało tego, operacja z pomocą wiązki lasera jest refundowana przez państwo, w przypadku zaawansowanej katarakty.

Jak wygląda zabieg?

Polega ona na wprowadzeniu wiązki wgłąb zmętniałej soczewki oka oraz jej zniszczeniu przez wyparowanie. Następnie na oku umieszcza się sztuczną soczewkę, która automatycznie dopasowuje się do kształtu oka i przejmuje wszystkie funkcje usuniętej poprzedniczki. Metoda ta nie wymaga długiej rekonwalescencji, jest w stu procentach skuteczna. Jeśli na twoim oku rozwija się zaćma, jedynie operacja jest w stanie zatrzymać jej postęp. Na szczęście dzięki nowoczesnym operacją z pomocą lasera, zabieg usunięcia zmętniałej soczewki oka jest prosty i bezpieczny. W wielu klinikach można go wykonać w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *