Zaćma operacja w Gliwicach – fakty i mity…

Zaćma operacja w Gliwicach – fakty i mity…

Zaćma to bardzo powszechne schorzenie, które zdążyło już obrosnąć mitami. W większości są one jednak nieprawdziwe i wynikają z niewiedzy. Poznaj najczęściej zadawane przez pacjentów pytania, by przekonać się, że zabieg nie jest wcale taki straszny, jak może się wydawać.

Zabieg jest bardzo długi – mit

Usuwanie zaćmy to jeden z prostszych zabiegów, jakie można wykonać w zakresie chirurgii oka. Zaćma operacja Gliwice trwa około pół godziny, choć w szpitalu przebywa się jeszcze kilka godzin na obserwacji. Poza tym, współczesna okulistyka jest bardzo zaawansowana. Z roku na rok powstają nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że zabiegi są mało inwazyjne. Lekarze mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia, dzięki którym operacje idą bardzo szybko i sprawnie, a blizna nie goi się tak długo. To powoduje, że rekonwalescencja też nie jest tak uciążliwa jak bywało to kiedyś. Nie ma się więc czego bać. Usuwanie zaćmy jest jednym z prostszych zabiegów chirurgicznych i praktycznie nie występują żadne powikłania.

Po zabiegu nie trzeba nosić okularów – to zależy..

Jeśli zdecydujemy się na wszczepienie soczewki standardowej, wówczas trzeba będzie nosić okulary, jeśli pacjent ma wadę wzroku. Soczewka standardowa eliminuje jedynie zaćmę, a nie inne wady wzroku. Stąd też coraz więcej pacjentów decyduje się na zakładanie soczewek ponadstandardowych, które przy okazji eliminują inne wady, wzroku, jak np. astygmatyzm, krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także kilka wad jednocześnie. O doborze odpowiedniego modelu soczewek każdorazowo decyduje okulista, który po przeprowadzeniu stosowanych badań przepisuje odpowiednie soczewki. Po ich wszczepieniu pacjent po operacji może uzyskać znacznie lepszy wzrok, co wiąże się tym, że po zabiegu nie ma konieczności wspomagania się okularami. To bardzo pomocne. Tym bardziej, że na okulary wykonujemy co roku masę pieniędzy. W ten sposób można zaoszczędzić w perspektywie wielu lat bardzo dużo pieniędzy. Poza tym noszenie okularów nie jest wygodne. Szkła bardzo często parują, trzeba uważać, by okulary nie spadły. Decydując się na soczewki ponadstandardowe, całkowicie pozbywamy się problemów ze wzrokiem. Zaćma operacja Gliwice może wiązać się z tym, że nasze problemy ze wzrokiem całkowicie się zniwelują.

Rekonwalescencja trwa kilka tygodni – fakt

Po zabiegu trzeba bardzo uważać. Kluczowe są pierwsze 3 tygodnie, kiedy rana jest jeszcze bardzo świeża i podatna na infekcje. To powoduje, że trzeba uważać. Należy unikać kąpieli. Jeśli woda dostanie się do oka, może dojść do zakażenia. Wówczas może okazać się, że konieczne będzie podawanie antybiotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *