Zaćma wcale nie musi być wyrokiem

Zaćma wcale nie musi być wyrokiem

Zaćma jest poważną chorobą, dlatego też usłyszana diagnoza jest dla wielu osób traktowana jako wyrok. A niesłusznie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób możesz pozbyć się zaćmy w krótkim czasie.

Omiń kolejki i nie czekaj…

Zaćma jest zdecydowanie jedną z tych chorób, których nie można lekceważyć i trzeba jak najszybciej wyleczyć. Nieleczona może nawet doprowadzić do ślepoty. Niestety, w naszym kraju leczenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest prostą sprawą. Cały proces wymaga od nas wielu nakładów cierpliwości oraz czasu, ponieważ trwa on bardzo długo, a zabiegi są wyznaczane na dwa lub trzy lata do przodu. Na szczęście, odkąd w życie weszła tzw. dyrektywa transgraniczna sytuacja się pod tym względem poprawiła. Dzięki niej Polacy mogą się leczyć poza granicami swojego kraju i w dodatku po powrocie mogą ubiegać się o refundację. Z tego też powodu Czechy są tak oblegane w ostatnich miesiącach przez polskich pacjentów.

Wyjazd do Czech – wylecz zaćmę w krótkim czasie

Wbrew pozorom wyjazd do Czech nie wymaga od nas spełnienia wielu formalności. Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy znaleźć polski szpital, który współpracuje z naszymi sąsiadami. Tam zgłaszamy się na wizytę kontrolną, w czasie której zostają przeprowadzone badania wstępne i wyznaczany jest termin operacji. Od momentu tej wizyty na sam zabieg czekamy 2 lub 3 tygodnie. Po upływie tego czasu, zgłaszamy się do Czech na operację. Trwa ona 20 minut i jest całkowicie bezbolesna. W samym szpitalu spędzamy około 6 godzin, a następnego dnia mamy wyznaczaną wizytę kontrolną.

Odzyskaj zainwestowane pieniądze

Zabieg usunięcia zaćmy kosztuje w Czechach 2,5 tys. zł. Prawie całą kwotę uiszczamy w dniu operacji w czeskim szpitalu. Jedynie pierwsze 100 zł wpłacamy w dniu wizyty kontrolnej u nas w Polsce. A jak uzyskać refundację? Wystarczy, że po powrocie do kraju, wypełnimy i złożymy wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonej poza granicami kraju. Potem musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Po 30-stu dniach powinniśmy uzyskać odpowiedź oraz pieniądze. Na obecną chwilę refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia wynosi 2,1 tys. zł. Oznacza to, że musimy zainwestować jedynie 400 zł, aby zaćma przestała raz na zawsze być naszym problemem. Jak widać niewiele trzeba zainwestować w ogólnym rozrachunku, by móc cieszyć się zdrowym wzrokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *